Ekspertiz Hizmeti Nedir Faydaları Nelerdir

Ekspertiz hizmeti Nakliye firmaları tarafından genellikle ücretsiz olarak sunulan bir ön bilgi alma hizmetidir. Taşınma için anlaştığınız firma size kendi eksperini gönderir ve eviniz ile ilgili bilgileri bu eksper alarak firmamıza ulaştırır.

Peki bu ön bilgiler neleri kapsar? Öncelikle gelen eksper eşyalarınızın listesini çıkarır, bu liste firma tarafından kategorileştirilir. Bununla birlikte nakliye işlemi için kaç tane araç kullanılacağı da bu ön bilgiler arasındadır. Ayrıca paketleme için kaç tane ambalaj kullanılacak bu öğrenilir. Taşınılacak olan evden yeni eve taşınmak için ne kadar yol gidilecek bu öğrenilir. Ve bunlarla birlikte çıkılacak kat sayısı ve yeni evinizde asansörün olup olmaması gibi bilgilerde eksperlerimiz tarafından öğrenilir ve bu bilgiler önceden elimize ulaştırılır.

Peki bütün bu ön bilgiler bize ne gibi kolaylıklar sağlar? Şöyle ki listesi alınan eşyalarınız firmamı tarafından hassas, kırılacak, antika vs diye kategorileştirilir ve böylece hangi eşyaların hangi eşyalarla paketlenmesi gerekildiğine karar verilir. bu sayede eşyalarınız gelişigüzel paketlenmez ve açığa çıkabilecek hasarlar önceden önlenmiş olunur. Ayrıca kullanılacak ambalaj sayısı, araç sayısı, gidilecek mesafe, çıkılacak kat, asansörün olup olmaması bilgiler önceden alındığından sizin için ortalama bir fiyat netleştirilmiş olunur ve fiyat bilgisine de önceden sahip olmuş olursunuz.

Ütüsünün bozulmamasını istediğiniz kıyafetleriniz varsa bunların taşınması firma tarafından özel askılar ile yapılmaktadır. Böyle kıyafetleriniz için önceden eksperlerimize durumu bildirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca demonteleme ve monteleme işlemleri de firmaya ait olmakla birlikte uydu, anten, klima takılması gibi işlemler firmaya ait değildir ancak uygun eleman bulmanızda firma size yardımcı olabilir. Bunun dışında eğer taşınmasını istemediğiniz eşyalarınız varsa bunları önceden gelen eksperlerimize söylemeniz yeterli olacaktır. Eksperler bunu not alır ve böylece taşınma sırasında gereksiz eşyalar taşınmaz ve ekstra ücret ödememiş olursunuz.