İş Yeri Taşımacılığının Detayları Nelerdir?

Ülkemizde her gün binlerce insan çeşitli sebepler ile yer değişikliği yapmak durumunda kalmaktadır. Yer değişikliğinin sebeplerinin bazıları; iş yeri değişikliği, vefat ve maddi durumlar yer almaktadır. İnsanlar taşımacılık yaptıracağı çeşitlerde değişmektedir. Bazen evini taşımak durumunda kalan kişi bazen ise ofisini, bürosunu ve fabrikasını taşımaktadır. Bursa sanayi yapılanmalarının yoğun olarak gerçekleştirildiği bir şehirdir. Dolayısı ile çok göç almaktadır.

Bu göç aldığı şehirlerin başında Trabzon gelmektedir. Trabzon’dan Bursa’ya taşıma yapmak isteyen bir birey öncelikle Trabzon şehirlerarası nakliyat şirketlerine başvurması gerekmektedir. Görüşmeler sonucunda isteklerine uygun bir şirket bulamaz ise nüfus olarak daha yoğun olan Bursa şehirlerarası nakliyat firmalarına da başvurabilir. Şirketlere başvuran iş yeri sahibi öncelikle taşımacılık ile ilgili detayları konuşması gerekmektedir. Bu kapsamda şirket taşınacak mesafeye konuma ve taşınacak binanın kaçıncı kat olduğuna göre bir fiyat bilgisi vermelidir.

Bu iki şehir arası insan sirkülasyonu yoğun olduğundan Bursa şehirlerarası nakliyat firmaları seçenekleri çok fazladır. İş yeri sahibi tüm firmalar ile konuşup en güvenilir olanına karar vermelidir. Taşımacılıkta güven çok önemlidir. İş yerinin mobilyaları beyaz eşyaları gibi demirbaşlarının zarar görmeden taşınması gerekmektedir. Firmanın işlev gördüğü alana göre taşınacak eşyalarda değişmektedir. Bazı durumlarda çok değerli bazı cihazlarda taşınmaktadır. Bu durumlardan dolayı nakliyeyi yapacak şirket ekstra bir dikkat ve özel göstermelidir.

NAKLİYEDE ÜCRET HESAPLAMASI NELERE GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR?Şehirlerarası iş yeri taşımacılığında ücreti değiştiren birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasındaki en önemlisi taşınacak mesafedir. Mesafe ne kadar uzaklaşırsa fiyatta o derece artmaktadır. Örneğin Trabzon şehirlerarası nakliyat şirketi ile anlaşan bir iş yeri sahibi Trabzon ile taşıyacağı il arasında bir fiyat alacaktır. Bunun nedeni taşımada kullanılacak araçların yakın ücretinden dolayıdır. Ayrıca araç sürücülerinin ücretlerinin uzak mesafeler için daha yüksek olmaktadır.

Fiyat konusunda bir diğer nokta ise taşıma yapılacak alanın kaçıncı katta olduğudur. Kat sayısı arttıkça ücrette doğru orantılı olarak artmaktadır. Çünkü taşımacılık yapan çalışanlar kat arttıkça o oranda emek harcamaktadırlar. Taşınacak iş yerinin büyüklüğü de önemli bir faktördür. Örneğin ufak bir büro ile bir fabrikanın taşınma ücreti arasında ciddi bir fark bulunmaktadır.